Naber
evet
IMG_20151215_154452

Manarola – Cinque Terre

Manarola renk

 

Via dell’ Amore ile yürüyerek ulaşamadığımız Manarola’ya 2 dakikalık bir tren yolculuğu ile varıyoruz. İstasyon’dan çıkınca yol sizi dosdoğru deniz kıyısına götürüyor. Riomaggiore’deki balıkçı köyü havası burada da mevcut. Ancak bir önemli fark var, o da kıyıya vardığınız gibi denizin sizi çağırıyor olması. Bayan Pek Yer bu çağrıya hemen ayak uydurunca bir anda kendimizi Ligurya denizinde buluyoruz. Serinledikten sonra da köyü gezmeye devam ediyoruz.

 

manarola

manarola1

IMG_6669

 

 

Hem gezme hem yüzme sonucunda karnımız açıktığından yine bir tripadvisor önerisi olanTrattoria Dal Billy’yi aramaya koyuluyoruz. Köyün bittiği yerde bulunan bu restoran nedense gittiğimiz tarihte kapalı olunca ana cadde üzerinde yer alan Il Porticciolo‘ya rotamızı çeviriyoruz. Bir gece önce yaşanan deniz mahsulü ziyafetine kaldığı yerden devam ediyoruz. Karnımızı doyurduktan sonra da uzun basamakları ile nam salmış Cornoglia’ya geçiyoruz.

 

 

 

manarola3

 

manarola2

http://www.tripadvisor.com.tr/Restaurant_Review-g187819-d1088126-Reviews-Trattoria_Dal_Billy-Manarola_Cinque_Terre_Italian_Riviera_Liguria.html

No Comments

Post a Comment

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com