Naber
evet
IMG_20151216_180643

Vernazza – Cinque Terre

IMG_6496

Vernazza ile ilk alıştığımız Cinque Terre kıyı köylerine dönüş yapıyoruz. İstasyondan indikten sonra ana cadde ile kıyıya ulaşılıyor. Burada da Manorola gibi köyün merkezinden denize girmek mümkün. Ancak balıkçı köyü havası burada biraz azalmış. Kıyı şeridindeki restoranlardan sebep Vernezza daha turistik bir köy havasında.

IMG_6461

 

Vernazza’ya tepeden bakmak için Bayan Pek Yer’i kıyıda bırakarak kaleye tırmanıyorum. Köye kuşbakışı bakıldığında burnun arka tarafından da denize girildiğini görüyorum. Herhangi bir tesis bulunmasa da yüzmek için ideal bir alan mevcut. Buraya da çarşı içinden minik bir tünel ile ulaşılıyor.

İndiğimde Bayan Pek Yer’i diğer turistler ile beraber kıyıda oturmuş, ayaklarını da denize sokmuş olarak buluyorum.

IMG_6495 (1)

 

IMG_6690

Her ne kadar Manarola’da karnımızı tıka basa doyurmuş olsak da ara öğünü take away ile geçiştirmeye karar veriyoruz ama ne geçiştirmek? Külahta kızarmış karışık deniz mahsullerine boğuyoruz kendimizi. Karides, kalamar, yengeç bacağı, sardalya, kızarmış sebze kroket yanında da buz gibi Bira Moretti öğle sıcağında bize ilaç gibi geliyor. Ayaklar suda kıyıda atıştırıyoruz. Enfes külahların sahibi Batti Batti’yi günün bir öğününe sıkıştırın deriz. Affetmediğim dondurma seansımı ise Gelateria Il Porticciolo ile şenlendiriyorum. Yine de ana yemek için Vernezza’da şansını denemek isteyenler kaleye kurulu Belforte Restoran’ı tercih edebilirler.

http://www.tripadvisor.com.tr/Restaurant_Review-g187822-d4728757-Reviews-Batti_Friggitoria-Vernazza_Cinque_Terre_Italian_Riviera_Liguria.html

 

IMG_7038

No Comments

Post a Comment

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com